Обговорення проєктів освітніх програм «Екологія» бакалаврського рівня вищої освіти та магістерського рівня вищої освіти зі спеціальності 101 Екологія із залученням потенційних роботодавців.
25 жовтня 2022 року відбулося розширене засідання кафедри екології щодо обговорення проєктів освітніх програм «Екологія» бакалаврського рівня вищої освіти та магістерського рівня вищої освіти зі спеціальності 101 Екологія із залученням потенційних роботодавців.
У вітальному слові завідувач кафедри екології Олександр ЛЮБИНСЬКИЙ зазначив, що об’єднання зусиль науковців кафедри, здобувачів програм, роботодавців, а також врахування думки випускників спеціальності, є підґрунтям для забезпечення та удосконалення якості сформованих програм. Тому кафедра завжди зацікавлена в творчому та продуктивному діалозі з усіма зацікавленими сторонами.
Гарант освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцент кафедри екології, кандидат біологічних наук, доцент Іван ФЕДОРЧУК ознайомив присутніх з історією розроблення і впровадження ОП; з профілем ОП; обов’язковими та вибірковими компонентами ОП та формою атестації ЗВО.
Іван Вікторович звернув увагу на нові підходи та впровадження студоцентрованого навчання в освітній процес. Гарант наголосив на важливості формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти, яку вони реалізують протягом навчання в університеті.
Участь у зустрічі взяли здобувачі першого, другого рівнів вищої освіти, робоча (проєктна) група, науково-педагогічні працівники кафедри. До участі у обговоренні були залучені і роботодавці: Руслан ЯКУБАШ (директор національного природнього парку «Подільські Товтри»), Олексій СІКОРА (заступник генерального директора з теплопостачання Комунального підприємства Міськтепловоденергія (м. Кам’янець-Подільський), Андрій ДОМАНЧУК (директор НПП «Хотинський») тримав зв’язок з нами на платформі Google Meet, Наталія ІЛАШ (директор позашкільного виховного об’єднання). Учасники зустрічі обговорили освітні програми, навчальні плани спеціальності 101 Екологія, внесли пропозиції до змісту цих документів, які обов’язково будуть враховані проєктною групою при вдосконаленні освітніх програм.
Власне бачення освітньої програми магістерського рівня підготовки мала можливість висловити здобувачка магістерського рівня вищої освіти Кароліна ПЄХТЄРЄВА, що озвучила рекомендацію закріплювати набуті теоретичні знання практичним виробничим підґрунтям та потребою в проведенні практичних занять безпосередньо на підприємствах.
Проведена зустріч дозволила розробникам освітніх програм зі спеціальності 101 Екологія вивчити думку всіх сторін, що зацікавлені в конкурентоспроможності майбутніх випускників програм, та врахувати їх пропозиції та рекомендації в представлених на розгляд проєктах.
У сучасних умовах розвитку освітнього процесу зустрічі такого формату дають можливість врахувати інтереси здобувачів вищої освіти, роботодавців та інших стейкхолдерів під час розробки та реалізації освітніх програм, а також досягти поставленої мети, а саме забезпечити підготовку висококваліфікованих фахівців у галузі природничих наук за спеціальністю 101 Екологія.