Науково-дослідна лабораторія анатомії, морфології та фізіології живих організмів є структурним підрозділом природничо-економічного факультету.

Керівник: Григорчук Інна Дмитрівна, кандидат біологічних наук, доцент;

Відповідальний: Любінська Людмила Григорівна, доктор біологічних наук, професор.

Напрями наукової діяльності –  дослідження  особливостей анатомії, морфології та фізіології  рослин, тварин, мікроорганізмів та грибів.

В рамках роботи лабораторії діє «Школа молодого біолога», присвячена вивченню фізіологічних процесів у рослин, мікроморфологічним дослідженням рослин, морфології одноклітинних, анатомічних особливостей рослинних об’єктів. Результати досліджень членів лабораторії представляються на різних заходах, зокрема, у 2020 р. наукові розробки було представлено на: регіональній науковій конференції «Молоді дослідники – природі Поділля»; науково-практичній конференції «Природа Поділля: вивчення, проблеми збереження», міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні проблеми урбоекосистем».

Результати роботи лабораторії використовуються у навчальному процесі при викладанні дисциплін ботанічного, зоологічного циклу, фізіології рослин та людини, при написанні курсових, дипломних та кандидатських робіт.

Науково-дослідна лабораторія анатомії, морфології та фізіології живих організмів природничого факультету К-ПНУ імені Івана Огієнка є базою для роботи над науковими колективними та індивідуальними темами науково-педагогічних працівників кафедри.