Викладачі кафедри біології та екології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка – Семерня Оксана, Гордій Наталія та Любинський Олександр – успішно завершили проєкт Еразмус+ Жан Моне: міжнародні студії “Європейські зелені виміри” (ЄЗВ). Ці студії мали на меті поглибити знання та компетентності учасників у сфері екології ЄС, а також ознайомити їх з європейськими зеленими ініціативами та передовими практиками. Упродовж курсу ЄЗВ викладачі пройшли 90-годинну програму навчання/стажування, яка включала лекції, завдання в он-лайн режимі. На завершення Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри», вони успішно склали підсумковий тест, який складався з 40 завдань різної складності з екології, нормативної бази ЄС. За результатами успішного проходження курсу ЄЗВ – Семерня Оксана, Гордій Наталія – отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Отримані компетенції:

– Поглиблене розуміння принципів європейської зеленої політики та її значення для України;

– Знання та розуміння передових практик у сфері екологічних технологій та сталого розвитку;

– Уміння використовувати сучасні методи та інструменти для дослідження екологічних проблем в Україні;

– Здатність до ефективної комунікації та співпраці в сфері екології в Україні з європейськими цілями.

Участь у курсі Міжнародні студії “Європейські зелені виміри” дала можливість викладачам:

– Оновити свої знання та компетентності у сфері екології;

– Ознайомитися з європейським досвідом вирішення екологічних проблем;

– Налагодити контакти з колегами з інших країн: Польща, Велика Британія;

– Поділитися власним досвідом та знаннями з іншими колегами-екологами.

Здобуті знання та компетентності, НПП використовуватимуть у своїй освітній та науковій діяльностях, а також у процесі підготовки фахівців з екології.

Це, у свою чергу, сприятиме підвищенню якості освіти в галузі екології та покращенню стану довкілля в Україні.

Оксана СЕМЕРНЯ

Коментарі Вимкнено до Здобутки викладачів кафедри біології та екології у проєкті Еразмус+ Жан Моне Міжнародні студії “Європейські зелені виміри”