Популяризуємо біологічні спеціальності у нетиповому форматі

06.12.2022 продовжуємо профорієнтаційну роботу і популяризацію біологічних спеціальностей. «Сучасні напрямки та перспективи розвитку біології» – саме під такою назвою відбулася зустріч викладачів кафедри біології та методики її викладання з 11-класниками Кам’янець-Подільського ліцею № 14.

Поспілкувались щодо специфіки і переваг навчання на спеціальностях 014 Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) і 091 Біологія та можливостями подальшого працевлаштування. Нетиповий формат зустрічі з презентацією невеличких і професійних майстер-класів з різних розділів біології викликав зацікавленість і жваву дискусію випускників. Ольга Оптасюк торкнулась однієї з невидимих граней нашого мікровсесвіту – пилку і спор. Ознайомила з сучасними напрямками мікроморфологічних досліджень, продемонструвала пилок і спори різних видів. Учні блискуче впорались із визначенням насіння, спецій в запропонованих колекціях. Інна Григорчук продемонструвала розділення пігментів фотосинтезу методом Крауса та реакцію омилення хлорофілу, що підтвердило наявність в листках каротиноїдів (каротину та ксантофілу). Учні спостерігали за реакцією хлорофілу з хлоридною кислотою та утворенням речовини бурого кольору – феофітину. При цьому атом магнію в молекулі хлорофілу заміщується двома протонами, це свідчить, що зелений колір рослин зумовлений магнієм. Микола Матвєєв розповів про зоологічну складову підготовки фахівців-біологів, пріоритетні напрямки зоологічних досліджень, розвиток природничої музеології. Наголосив про практичну підготовку студентів, традиційне проведення орнітошкіл, участь в освітніх і наукових проектах. Дякуємо керівництву ліцею і учням за плідну зустріч і співпрацю.
Ольга Оптасюк
Коментарі Вимкнено до Популяризуємо біологічні спеціальності у нетиповому форматі