Гостьова лекція “Фітоінвазії, як одна із важливих проблем сучасності”

19 жовтня 2022 р. відбулася Гостьова лекція провідного наукового співробітника відділу систематики і флористики судинних рослин Інституту ботаніки  імені М.Г. Холодного Національної академії наук України Шевери Мирослава Васильовича на тему:  “Фітоінвазії, як одна із важливих проблем сучасності”.

Участь взяли бакалаври, магістранти, аспіранти та викладачі природничо-економічного ф-ту, запрошені колеги та студенти з Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Хорольського ботанічного саду, НПП «Подільські Товтри», Хмельницького національного університету. Слухали із захопленням та цікавістю, адже  нечасто провідні вчені, які відомі в Україні та світі читають нам лекції. По завершені  лекції  відбулася  дружня  розмова. М.В. Шевера понад 30 років  співпрацює з нашими науковцями (консультує, проводить експедиції, публікує спільні праці), а також він  був  керівником кандидатської  дисертації О.М. Оптасюк.  Всі  вдячні  за цінну  наукову інформацію.

Співпраця  з викладачами Кам’янець-Подільського національного університету  імені Івана Огієнка: наукове консультування, участь у  конференціях, експедиціях, наукових і науково-методичних публікаціях.

1. Біорізноманіття Кам’янця-Подільського. Попередній критичний інвентаризаційний конспект рослин, грибів і тварин / за ред. О.О. Кагала, М.В. Шевери, А.А. Леванця. Львів : Ліга-Прес, 2004. 180 с.
  2. Шевера М.В. Рід Chamaecytisus Link (співавт.: Любінська Л.Г., Орлов О.О., Крицькa Л.І., Рифф Л.Е.), Quercus cerris, Doronicum hungaricum (співавт. Кіш Р.Я.), Poa rehmannii (співавт.: Чорней І.І., Коротченко І.А.). Червона книга України. Рослинний світ. Вид. 3. Ред. Я.П. Дідух. К.: Глобал Консалтинг, 2009. С. 218, 233, 455-461, 485.
  3. Оптасюк О.М., Шевера М.В. Рід Linum у флорі України. К.: Альтерпрес, 2011. 276 с.
  4. Любінська Л.Г., Шевера М.В. Онтоморфогенез Chamaecytisus albus (Нacq.) Rothm. (Fabaceae) та стан його локальної популяції в урочищі “Чапля” (Національний природний парк “Подільські Товтри”)Укр. ботан. журн. 70, № 4. С. 538-542.
  5. Shevera M.V., Pifkó D., Optasyuk O. List of taxa described by Antal Margittai and lectotypification of some Margittai’s taxa deposited in the Hungarian Natural History Musem (BP)Studia Botanica. Vol. 45.  P. 113-122.
  6. Любінська Л.Г., Оптасюк О.М., Шевера М.В., Федорончук М.М., Когут Є.І., Любка Т.Т. Методичні рекомендації з проведення польової практики з ботаніки (збір рослин та виготовлення гербарію). 3 доповнене видання. Берегово: Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ, 2020.  72 с.
  7. Любінська Л.Г., Оптасюк О.М., Федорончук М.М., Шевера М.В., Протопопова В.В., Когут Е.І., Любка Т.Т. Методичні рекомендації з проведення польової практики з ботаніки (Морфологія та екологія рослин).  Берегово, 2021.   65

Людмила Любінська, доктор біологічних наук, професор кафедри біології та методики її викладання

Коментарі Вимкнено до Гостьова лекція “Фітоінвазії, як одна із важливих проблем сучасності”